Randki chrześcijańskie mszana górna

W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z ich perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Pragnąc docenić ich poświęcenie  i bohaterstwo nasza szkoła przystąpiła do projektu    BohaterON — włącz historię!


 • Dołącz za darmo już teraz!!
 • randki online krzepice.
 • zamki znajdujące się na szlaku orlich gniazd reviews | !
 • zakrzewo szukam chlopaka.
 • Centrum Zapoznawcze Zolyty, czyli do zakochania jeden krok.
 • Małżonkowie na randce | stolorz.pl!
 • Komentarze!

To inicjatywa, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysłanie Im własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma na celu edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Przez ponad miesiąc uczniowie naszej szkoły, począwszy od klasy I  do VIII, przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców.

Przeprowadzone w oparciu o materiały przesłane przez fundację Sensoria oraz materiały IPN a także relacje uczestników Powstania Warszawskiego dostępne na Youtube lekcje, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Uczniowie naszej szkoły dzięki tej akcji poznali przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom, by umieli szanować swoja Ojczyznę, której wolność okupiona została śmiercią setek tysięcy Polaków.

Wykonane przez uczniów kartki z życzeniami, które zostaną przesłane do żyjących Powstańców pozwolą wyrazić młodym Polakom  wdzięczność, szacunek i pamięć Bohaterom, a są to wartości, o których nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Przegląd ma na celu :. Poziom wystąpień był bardzo wyrównany. Jury konkursu  w składzie: p.

Łódź rajem dla singli

Małgorzata Dziadkowiec p. Aneta Chudaszek p. Lidia Grucała-Łapka po uważnym wysłuchaniu wszystkich uczestników i naradzie, ogłosiło swój werdykt, w  wyniku którego trzech finalistów będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich. Są to uczniowie:.

Komentuj na Facebook

Laureatom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Dnia 14 października r. Dla 37 uczniów  nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się  prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Jest to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów naszej szkoły do grona czytelników biblioteki, połączone ze  Ślubowaniem i pasowaniem na ucznia.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. W tej wspaniałej przygodzie do książkolandii towarzyszyły pierwszoklasistom starsi uczniowie   którzy wcielili się w rolę np. Mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. Dzieci wysłuchały próśb książki i dowiedziały się, jak należy dbać i szanować  książki, a czego nie wolno robić czytając książkę.

Zanim jednak zostali pasowani na czytelników, musieli rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.. Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i  sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Szukaj małopolskie (32446)

Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki   i zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki oraz korzystania z jej zbiorów. Mamy nadzieję, że od tej chwili biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. Udział w tym projekcie,  którego celem jest wsparcie szkół w zakresie podnoszenia poziomu wiedzy i świadomości młodych Małopolan w zakresie zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Małopolskiego oraz walorów, tradycji i historii Regionu był możliwy dzięki zaangażowaniu Radnego Sejmiku Małopolskiego p.

Roberta Bylicy, inicjatora tegoż przedsięwzięcia. Racławickiej 56 w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Małopolskiego i bardzo ciekawym wykładzie wygłoszonym przez p. W dniu 17 października r.

Bieżące wydarzenia

Muzeum to wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim o powierzchni ha tworzy zespół pałacowo - parkowy. Po zwiedzeniu pałacu uczniowie przeszli do piwnic, gdzie zwiedzali zbrojownię. Prezentowane w niej zbiory pochodzą z lat - Po krótkiej przerwie kolejnym punktem wycieczki była Pokazowa Zagroda Żubrów, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach: "Tropem żubra". Wyświetlony został film 3D o żubrach.

Przewodnik opowiedział o ekspozycjach na temat fauny i flory ziemi pszczyńskiej. O wyznaczonej godzinie uczniowie mogli zobaczyć dokarmianie żubrów oraz pospacerować po zagrodzie i z bliska zobaczyć muflony, jelenie, daniele,sarny, kaczki, łabędzie,pawie i gęsi. Korzystając z pięknej, jesiennej pogody wszyscy udaliśmy się spacerkiem w stronę Rynku, gdzie cały plac otacza szpaler młodych platanów, a na środku ustawiona replika XIX - wiecznej studni.

Pełni wrażeń, z żalem żegnaliśmy Pszczynę. Zwiedzili skansen, a w nim stare chałupy, budynki gospodarcze, gminne, kościół, kuźnię i tartak.

WYDARZENIA

Poznali przepis  na moskole - maleńkie placki wypiekane z mąki. Czytają dzieci, czytają dorośli, czytajmy sobie nawzajem! Warto i trzeba czytać! Tej zasady się trzymajmy i codziennie głośno czytajmy! Wszyscy wiedzą o zaletach czytania, ale przecież od czasu do czasu nie zaszkodzi też o nich przypomnieć. Czytanie książek to zdobywanie nowej wiedzy, wzbogacenie słownictwa, rozwijanie wyobraźni jak również ciekawa forma na spędzenie wolnego czasu.

Głośne  czytanie dzieciom to przede wszystkim budowanie silnej więzi emocjonalnej. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci. Zostało ogłoszone w  roku z  inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i  słuchania, a także poczucia przynależności do  społeczności czytelniczej.

Szczególnie dzisiaj we współczesnym świecie gdzie  telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej naszego czasu, trzeba podkreślać jak ważne jest znaczenie wspólnej lektury. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa i zachęcania do wypożyczania książek z  naszej szkolnej biblioteki.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać różnych opowieści bądź fragmentów powieści, nowel, czy lektur. Tak spędzony wspólnie czas pozwala lepiej się zrozumieć, oraz buduje wzajemne zaufanie i procentuje w przyszłości. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której słuchaczom zostają zaproponowane pewne wzorce do naśladowania.

Małżonkowie na randce

To my jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci, za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia. Okazji do czytania uczniom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w szkole. Dlatego zachęcamy wszystkich: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków do głośnego czytania przez cały rok.

Wszystkim wychowawcom i nauczycielom oraz uczniom , którzy włączyli  się do wspólnego Głośnego Czytania serdecznie dziękujemy. Tego dnia odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy IV a i VI c wraz z opiekunami. Mottem stały się słowa: Za trud, za serce, za uśmiech. Uczniowie zaprezentowali wiersze poświęcone nauczycielom oraz krótki spektakl pt.

Szkoła na wesoło. Wysłuchaliśmy również dwóch piosenek. Niebo dla ciebie zaśpiewał Jakub Grzesik z klasy VI c, a Chodź, pomaluj mój świat dziewczynki z tej samej klasy. Po akademii pani Dyrektor oraz przewodnicząca Rady Rodziców złożyły życzenia wszystkim nauczycielom. Tego dnia odbyło się także w szkole uroczyste Ślubowanie oraz pasowanie pierwszoklasistów na ucznia i czytelnika.


 • poznaj ludzi widuchowa.
 • Single w Twoim wieku - Mszana Dolna!
 • sympatia randki krzeszyce.
 • Kobiety Mszana Górna na randki.

Uczniowie zaprezentowali rodzicom, nauczycielom i kolegom z klas drugich i trzecich przygotowany specjalnie na tę uroczystość - program artystyczny. Na pamiatkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali ozdobne tarcze i dyplomy.